Top 10 filmowych drzwi

Uwielbiam radosne przykłady kreatywności agencji PRowych (reklamowych). I nie mówię tego złośliwie, bo czasem wpadające do mojej skrzynki odbiorczej bardzo przyjemnie i z polotem zredagowane materiały. A w branży budowlanej jak się okazuje , wcale nie jest łatwo przygotować coś dla  czystej zabawy, a jednocześnie – pozostać w temacie i nie popaść w pretensjonalność.

Na przykład dziś wpadło mi coś takiego:

„Lśnienie”, „Star Trek”, „Imię Róży”, „Alicja w Krainie Czarów” – co łączy ze sobą te filmy?

(Zaczyna się ciekawie, zwłaszcza dla miłośnika kina – szukam w myślach jakichś powiązań aktorskich, reżyserskich, ideologicznych etc. Nic z tych rzeczy.)

Oczywiście…drzwi.

(Ot i masz zaskoczenie)

Te z romantycznej komedii „Notting Hill” rozsławiły miejscowość i dom do tego stopnia, że właściciel zmuszony był wystawić je na sprzedaż.  W „Opowieściach z Narnii” drzwi starej szafy przenosiły do tajemniczego świata, a w produkcji „Potwory i spółka” główną rolę odegrały drzwi do świata ludzi.

(Chyba faktycznie jednak nadmienione elementy stolarki są ważne. Nie pomyślałem o tym, ale tak to jest ze zjawiskami marginalnymi – jeśli nie przyjrzymy się dokładniej albo gdy brak odpowiedniej perspektywy, dajmy na to „branżowej”, to umyka nam gdzieś szereg elementów, które stanowią przezroczysty aspekt codzienności. A może być przecież tak, że jest to sfera nadzwyczaj ważna i kluczowa dla biegu całych wydarzeń)

Rozbawiło mnie trochę, przyznaję. Oto więc Classen (dla którego miłe Panie z agencji przygotowały materiał), producent podłóg i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych, przedstawia ranking najsłynniejszych filmowych drzwi: Top 10 filmowych drzwi wg firmy Classen.doc – Dokumenty Google.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s